Ubezpieczenia szkolne dla dzieci!

Początek nowego roku szkolnego to intensywny okres dla całej rodziny. Nie tylko trzeba przestawić się na nowy rytm – dla rodziców to też spore wyzwanie finansowe. A szkolne plecaki są coraz kosztowniejsze. Oprócz książek są w nich laptopy, tablety, smartfony czy czytniki e-booków. Nie zawsze wiemy o tym, że te przedmioty można zabezpieczyć polisą mieszkaniową.

Większość osób zapytanych o to, co zapewnia ubezpieczenie mieszkaniowe stwierdzi, że ochronę mieszkania lub domu oraz wszystkiego co się w nim znajduje. To oczywiście prawda, bo zabezpieczenie przed działaniem żywiołów i włamywaczy jest podstawą każdej polisy mieszkaniowej. Jednak oferowane dzisiaj ubezpieczenia nieruchomości działają również poza miejscem zamieszkania i obejmują przedmioty, które domownicy zabierają ze sobą w podróż, do pracy czy szkoły.

Skarby dziecka pod ochroną

Nasze pociechy noszą przy sobie coraz więcej kosztownych rzeczy, takich jak smartfony, smartwatche, tablety, kindle. Niestety, często nieświadome zagrożeń, używają ich w miejscach publicznych i nie dbają o ich bezpieczeństwo. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem dla rodziców, których dzieci korzystają poza domem z wartościowych przedmiotów może być dobre ubezpieczenie mieszkaniowe. Dla przykładu, wykupując polisę chroniącą mieszkanie lub dom w Warcie możemy również ubezpieczyć od rabunku przedmioty osobiste, z których korzystamy poza domem. W ramach ubezpieczenia ruchomości domowych, bez konieczności opłacenia dodatkowej składki ochroną objęte są np. plecak, dokumenty (np. legitymacja szkolna), klucze do domu, e-booki i okulary, które nasze dzieci mogą utracić w wyniku rabunku np. w drodze do szkoły. Już od 10 zł rocznie ochroną można objąć dodatkowo przenośny sprzęt elektroniczny tj. tablety, telefony czy laptopy, zegarki, aparaty fotograficzne, instrumenty muzyczne, a także sprzęt medyczny taki jak wózek inwalidzki czy pompa insulinowa. Co ważne, takie ubezpieczenie obejmuje wszystkich zamieszkujących ubezpieczone mieszkanie – zarówno dorosłych jak i dzieci.

Zepsutym rowerem zajmie się Warta

Jedną z najpopularniejszych form aktywności rodzinnej w ostatnim czasie są wycieczki rowerowe. Na rowerach dzieci często jeżdżą też same, np. do szkoły czy z kolegami w czasie wolnym. Mając na uwadze, że rowery nie są tanie, warto je ubezpieczyć. W Warcie do polisy mieszkaniowej można dokupić opcję, która w razie wypadku, rabunku lub zdarzeń losowych, pozwoli nam naprawić lub zakupić nowy rower. Klient otrzymuje też rowerowe assistance, które zapewnia transport roweru do serwisu w razie wypadku lub awarii oraz świadczenia medyczne, jeśli rowerzysta potrzebuje pomocy.

Ubezpieczenie na niesforną pociechę

Polisa mieszkaniowa może nas też zabezpieczyć przed niespodziankami, jakie mogą zgotować pełne pomysłów i energii dzieci. Na przykład, jeśli dziecko grając w piłkę wybiję szybę w oknie sąsiada, ubezpieczyciel pokryje koszty jego wymiany i zapłaci za pracę specjalisty. Taką możliwość daje ubezpieczenie OC w życiu prywatnym zakupione wraz z polisą mieszkaniową.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zadzwoń: tel. 532 283 554
lub przyjdź do agencji ubezpieczeniowej:  Polisalomza.pl, 18-400 Łomża, ul. Konstytucji 3 Maja 2A lok.56